Bus Cable Required
Specs
| Power Output | 350W |
| AC Voltage | 240V |
| DC Voltage | 60V |
| Peak Efficiency | 96.7% |
| Maximum DC Input Voltage | 60V |
| Maximum Short Circuit DC Input Current | 16A x 1 |
| MPP operating voltage window | 16V - 60V |
| Connectivity | Sub-1G |
| Output Current | 1.33A |
| Maximum Operation DC Input Current | 11.5A x 1 |
| Certification | CSA |
| Connection | Stäubli MC4 |
| Number of MPPT's | 1 |
| Number of Inputs per MPPT | 1 |
| Warranty | 25 Years |



















