768W, 240V, MC4, CSA
Y-Bus Cable Required
Specs
| Power Output | 768W |
| AC Voltage | 120/240V |
| DC Voltage | 60V |
| Peak Efficiency | 97% |
| CEC Efficiency | 96.5% |
| Maximum DC Input Voltage | 60V |
| Maximum Short Circuit DC Input Current | 18A x 2 |
| MPP operating voltage window | 16V - 60V |
| Connectivity | Inverter to ECU - Wireless |
| Output Current | 3.2A |
| Warranty | 10 Years |



















